הדרכות טכנולוגיות וליווי תהליכי שיפור בתעשייה

צוות אנשי GOLAN מסייע למפעלי תעשייה בשיפור היכולת הטכנית של העובדים על ידי העברת הדרכות בתחום תעסוקתם. אנו מכשירים את מפעילי המכונות האוטומטיות ומגבירים את רמת ידיעותיהם בתחומים הרלוונטיים למכלולי המכונה, הדרכתם אודות אופן פעולתה וזיהוי חריגה בתפקוד המכונה. צוות ההדרכה המנוסה שלנו מבצע השתלמויות למפעיליםו לאנשי האחזקה בפיתוח מיומנויות אחזקה מונעת, ניתוח תקלה עד ליסוד (way 5 ) וטיפול בבעיית השורש.

בסיס ההדרכות בנוי כך, שיתאים לעקרונות, לכלים, לטכניקות של גישת ה- TPM ול"ניהול הרזה'" שפותח על ידי חברת "טויוטה". גישת ה -TPM מיושמת במפעלי הייצור ביפן, ארה"ב וחודרת בהדרגה למפעלי ייצור בעולם ובארץ. הדרכת אנשי הצוות בנושאי אחזקת המכונות וההנדסה, כוללת את הבנת התהליכים, שיטות לאיתור הגורם להפסדים, חקר מקרה One-Point Lesson ושיפור מתמיד ("Kaizen" )

אנו מיחסים חשיבות מרבית ללימוד ותרגול דרכים לאיתור בעיית השורש של התקלה. ניסיוננו מראה, כי ההדרכות המשולבות בתרגולים בסדנא וביישום בקו הייצור מביאות לשיפור המיומנויות של המפעיל, במניעת תקלות על ידי איתור גורם התקלה ובכך מצמצם את מספר התקלות ("תקלות שבר"). התוצאה: צמצום התקלות מאפשר פינוי זמן של אנשי האחזקה לטובת ביצוע אחזקה מונעת והכנסת שיפורים בתהליכים ובמערכות.

ההדרכות הטכנולוגיות מטעמנו מבוצעות במפעלי תעשייה העוסקים בייצור המוני בתחומים השונים כגון: מפעלי מזון, תעשיות פרמצבטיות, מפעלי מתכת, תעשיית האלקטרוניקה ואחרים.

ההדרכות הטכניות בתחומי טכנולוגיה כוללות את הנושאים העיוניים, מערכי שיעור כוללים את תחומי הידע הנדרשים ממפעיל מיומן ונבנים בתאום עם המפעל המזמין. כמו כן אנו מקפידים לשלב תרגול מעשי של החומר הנלמד בסדנאות/ במעבדות, הדגמה ויישום בקו הייצור של המפעל. היעדר ההכשרה, בשנים האחרונות ,שסיפקו בתי הספר המקצועיים גרם לצמצום ומחסור בבעלי מקצוע מנוסים. כתוצאה מכך השונות ברמת הידע והמיומנות של המפעילים היא גבוהה ומושפעת מאוד מהכשרה המצומצמת והממוקדת, שקיבלו טרם הגעתם למפעל. ההכשרה שאנו מספקים מוסיפה לתכנים ,שקיבל המפעיל בשרותו הצבאי ובהדרכות לקראת ההסמכה להפעלת המכונה ו/או המערכת.

כחלק מתהליך ה TPM- אנו מלווים את תהליכי השיפור בתעשייה. הנחיית הצוות והדרכתו בנושאי תכן והנדסה הפוכה על מנת לשפר את יכולתו בפתרון תקלות באופן עצמאי. אל תהסס לפנות אלינו לשם בדיקת אפשרויות ודרכי סיוע בהכשרת צוות המפעל.

מעורבות העובדים בתהליכים אלו מגבירה את ההזדהות עם חזון המפעל, איכות המוצרים עולה ובהתאמה התפוקות